People

Biogram

Moje zainteresowania naukowe skupiały się od zawsze wokół badań zachowania zwierząt różnych gatunków (głównie etologia poznawcza) oraz zagadnień związanych z szeroko rozumianym dobrostanem. Zainteresowania w tych dziedzinach rozszerzyłam także o badania terenowe z udziałem zwierząt, we współpracy ze Stacją Badawczą Wydziału Biologii UW w Urwitałcie, co dawało mi większe możliwości zagłębienia się w obszar badań psychologii porównawczej. Od wielu lat współpracuję także z Pracownią Etologii Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie.

Obecnie głównym nurtem moich badań stały się zagadnienia związane z zachowaniem psów domowych, ich zdolnościami poznawczymi oraz dobrostanem w kontekście relacji człowiek- zwierzę. Badanie zachowania psów jest mi niezwykle bliskie ze względu na możliwość praktycznego zastosowania wyników także w obszarze pozanaukowym – hobbistycznie zajmuję się szkoleniem i treningiem psów (agility).

Od 2007 jestem kierownikiem Zwierzętarni na Wydziale Psychologii UW, gdzie staram się wdrażać różnorakie udogodnienia dla naszych zwierząt, propaguję też ideę adopcji, by jeśli to tylko możliwe, trafiały do nowych domów.

Jestem członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Etologicznego, a także członkiem PolLASA Polskiego Towarzystwa Nauk o Zwierzętach Laboratoryjnych.

Moje publikacje dotyczą m.in. problematyki dobrostanu jak i badań laboratoryjnych i terenowych wybranych gatunków.

OK
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.