Pani Emilia Mazur, studentka antropozoologii, jest jednym ze studentów UW wybranych, by reprezentować naszą uczelnię w multidyscyplinarnym „Urban Health Case Challenge” 2021, organizowanym przez konsorcjum 4EU+ w ramach Flagship 1 „Health and demographic change in an urban environment”.

Tematem tegorocznego konkursy jest „Mental health in urban spaces”. Dotychczas odbyły się cztery spotkania przygotowujące studentów do uczestnictwa w konkursie:
29.10.2021: Designing a new neighborhood
12.11.2021: Mental health and urban development in the city of Milan
19.11.2021: Mental health in urban context – the scientific perspective
3.12.2021: Design thinking and innovation

Konkurs odbył się w dniach 9–12 grudnia 2021.

W czwartek, 9 grudnia, zespoły studenckie poznały swoje zadanie, które będzie dotyczyć działań w mieście Mannheim, a następnie przystąpią do pracy nad jego rozwiązaniem. W piątek, 10 grudnia, odbyły się dwie sesje pytań i odpowiedzi, w sobotę zaś szkolenie dla studentów z prezentowania projektów, a w niedzielę miały miejsce prezentacje projektów studenckich i zostanie ogłoszony werdykt jury.

Najlepszy projekt studencki, zgodnie z obietnicą Mannheim, zostanie wprowadzony w życie.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie 4EU+: https://4euplus.eu/4EU-16.html?event=22835&lang=en.